مقالاتبدون دیدگاه

مدیریت سالن مرغداری

جوجه های سالم چه تاثیری در مدیریت سالن مرغداری دارند؟

پیش از این در مورد نکات کلیدی در مدیریت سالن مرغداری صحبت کردیم و اکنون موضوع مقاله در مورد جوجه ها می باشد. همه ی ما می دانیم که اگر در گله ، بیماری شیوع پیدا کند، نشانه ی عدم موفقیت پروژه ی پرورش مرغداری می باشد. تهیه ی جوجه های یک روزه ی شاداب و سالم، اولین اقدام برای تضمین موفقیت می باشد؛ از آنجایی که جوجه های یک روزه اصلی ترین ماده ی خام برای یک پروسه ی پرورش مرغ می باشند، با کیفیت بودن آن ها در درجه ی اول کار قرار دارد.

مدیریت سالن مرغداری

جوجه هایی که کم وزن، مریض و تنش آلود باشند، نمی توانند ظرفیت ژنتیکی شان را بروز دهند. بعلاوه با نگاه ظاهری و از روی ظواهر جوجه ها هم نمی توان به کیفیت آن ها پی برد. بنابراین مرغداران باید همیشه جوجه های یک روزه ی خود را از جاهای معتبر تهیه کنند. این مکان ها، واحد هایی هستند که در آن ها جوجه ها را بر اساس الگوی دقیق پیشنهادی شرکت ها، پرورش می دهند. این واحد ها حاضر به تضمین کیفیت بالای جوجه ها در مقابل بیماری هستند. چنین واحد هایی در تمام مناطق کشور یافت می شوند و به دلیل فضای رقابتی حاکم بین آن ها، روزانه سعی در بالا بردن کیفیت خود دارند.

مدیریت سالن مرغداری

همچنین شما می توانید با تحقیق و بررسی این شرکت ها و اطمینان حاصل کردن از کیفیت کار و جوجه های آن ها، درصد موفقیت خود را بالا ببرید. در مقابل این شرکت ها هم اطلاعات دقیق خود را در اختیار شما گذاشته تا از کیفیت کارشان مطمئن شوید. جوجه های یک روزه باید کیفیت ژنتیکی بالایی داشته باشند، مایکوپلاسماها نداشته باشند و همچنین گله ی مادری آن ها باید دارای تیتر آنتی بادی بیماری هایی مانند آنفولانزا، نیوکاسل و غیره باشد.

امنیت زیستی جوجه در مرغداری گوشتی

اکنون ما فرض می کنیم که جوجه های یک روزه ی سالم و با کیفیتی خریداری کرده ایم. حال باید به کیفیت و رعایت نکات زیستی مرغداری ها بپردازیم. این نکات شامل:

  1. محل نگهداری این جوجه ها نباید دارای هیچ گونه آلودگی باشد. سالن ها باید به دقت ضد عفونی شده و تمیز و پیش از ورود جوجه ها، سالن باید مدتی خالی باشد. در این مدت باید امکان ورود حیوانات و پرندگانی مانند کبوتر، موش ، حشرات، گنجشک و غیره به صفر برسد. همچنین باید جلوی ورود ماشین آلات آلوده هم گرفته شود (مگر این که کنترل شده و ضد عفونی شده باشند). پیشنهاد می شود با رانندگانی کار کنید که این نکات را رعایت کرده و به کار شما اهمیت می دهند. آلودگی ها و مشکلات دوره قبل را جدی بگیرید و برای رفع آن ها اقدامات لازم را انجام دهید تا به دوره ی جدید منتقل نشوند. سالنی که این نکات را رعایت کند، در صورت بروز مشکل و یا بیماری به راحتی می تواند با آن مقابله کند.
  2. وقتی دوره ی جدید جوجه ریزی شروع شد، تمام کارکنان و افرادی که در مرغداری رفت و آمد دارند باید اصول بهداشتی از جمله تمیزی و ضدعفونی کردن پاها و لباس های خود را جدی بگیرند. می توانید پیش از شروع دوره ی جدید، جلسات توجیهی و آموزشی برای کارکنان بگذارید. افرادی که در ارتباط با کار سالن نیستند نباید وارد سالن شوند؛ در صورت لزوم بازدید و یا دیگر کارها باید اقدامات احتیاطی لازم انجام شود. افرادی که قصد ورود به سالن را دارند باید از لباس و چکمه ی مخصوص استفاده کرده و در صورت امکان دوش بگیرند.

امنیت زیستی جوجه ها :

  1. واکسیناسیون جوجه ها بر اساس دستورالعمل کارخانه سازنده ی واکسن باید جدی گرفته شود. بعلاوه باید از هر گونه تنش اضافی از طریق واکسیناسیون های غیر ضروری اجتناب کرد. همچنین می توانید افراد مخصوص سالن و کارکنان را با اصول واکسیناسیون آشنا کنید تا هنگام عملیات واکسیناسیون ، نظارت داشته باشند.
  2. یکی دیگر از برنامه هایی که موجب جلوگیری از شیوع بیماری می شود، همکاری و کنترل بیماری های مرغداری های یک منطقه است. تنها خود مرغداران هستند که وظیفه ی کنترل را به عهده دارند.
  3. درب سالن و محوطه باید همیشه بسته باشد و تنها در مواقع ضروری باز شود.
  4. دور تا دور سالن را باید یک پیاده روی سیمانی ایجاد کرد تا هنگام ضدعفونی و تمیز کردن سالن، به راحتی بتوان اطراف آن را نیز ضد عفونی کرد.

اولین کسی باشید که در این نوشته دیدگاه قرار می دهید

افزودن نظر