مقالاتبدون دیدگاه

کار با دستگاه جوجه کشی :

کار با دستگاه جوجه کشی : دستگاه جوجه کشی روشی مصنوعی برای پرورش تخم مرغ می باشد . دستگاه جوجه کشی شرایط وتجربیات یک مرغ را برای تخم مرغ های بارور دارد به گونه ای که دارای درجه حرارت مناسب ،رطوبت و سطح تهویه مناسب است . برای موفق بودن تخم مرغ ها در این دستگاه باید کالیبراسیون دستگاه جوجه کشی را درست کنید و همچنین تنظیمات ثابتی در طول دوره ی انکوباسیون داشته باشید.

آماده سازی برای استفاده از دستگاه جوجه کشی

برای کار با دستگاه جوجه کشی دستورالعمل های مربوط به نوع خاص و مدل مورد نظر نیاز است .دستور العمل هایی که برای شما ارائه شده پایه ای برای دستگاه جوجه کشی است که برای علاقه مندان مقرون به صرفه می باشد.

انتخاب صحیح برای دستگاه جوجه کشی تان بسیار مهم است زیرا انواع بسیاری از دستگاه های جوجه کشی وجود دارد و همچنین باید توجه داشته باشید که بعضی از دستگاه های جوجه کشی ارزان قیمت دارای کنترل دستی هستند و تعداد محدودی از آنها کنترل اتوماتیک دارند و درهمچین مواردی شما باید در روز چندین مرحله به دما سنج ، چرخش و رطوبت دستگاه نظارت داشته باشید. و اما مدل های معتبر که دارای کنترل اتوماتیک برای این فرایند هستند، نیاز به نظارت کمی کمتر دارند هرچند هنوز هم روزانه هستند.

اگر دستگاه جوجه کشی که دستور العمل های کتبی دارند ، پیدا نکردید شماره سریال موجود در دستگاهتان ونام سازنده را جستجو کنید . برای راهنمایی وب سایت سازنده را بررسی کنید و یا با تلفن یا ایمیل با دفتر خدمات مشتری تماس بگیرید تا شما را راهنمایی کنند.

کار با دستگاه جوجه کشی : نظافت دستگاه

تمام سطوح محل قرار گیری دستگاه جوجه کشی را با یک پارچه تمیز یا اسفنجی که در محلول رقیق کننده ، رقیق شده اند پاک کنید و البته از دستکش برای حفاظت از دستتان در برابر سفید کننده استفاده کنید (مخلوط 20 قطره سفید کننده خانگی در1 قوطی آب )و بعد از پاک کردن پارچه یا اسفنج را از بین ببرید.

قبل از اینکه از دستگاه جوجه کشی استفاده کنید ، اجازه دهید دستگاه با هوا کاملا خشک شود . این مرحله از تمیز کردن لازم است مخصوصا اگر شما دستگاهتان را جایی انبار کرده اید که غبار جمع شده و یا دستگاهتان را دست دوم خریداری کرده اید .

بهداشت بسیار مهم می باشد. این را به خاطر بسپارید زیرا از طریق پوسته تخم مرغ بیماریها به جنین در حال توسعه انتقال پیدا می کنند.دستگاه جوجه کشی را در محلی قرار دهید که دما کم و یا هیچ تغییری نکند .شرایط اتاق مطلوب 70 تا75 درجه فارنهایت است .از قرار دادن دستگاه جوجه کشی در محل هایی مانند نزدیکی پنجره یا هر منطقه ای که تجربه جریان هوا را دارد خودداری کنید .

کار با دستگاه جوجه کشی : اتصال به برق

دستگاه را به پریز برق متصل کنید و باید دقت کافی داشته باشید که هم پریز به درستی کار کند هم اینکه بچه کوچکتان نتواند آنرا از برق جدا کند. برای این کار می توانید دستگاه را به پریزی نصب کنید. به پانل رطوبت دستگاه جوجه کشی آب گرم اضافه کنید.

دستور العمل های دستگاه جوجه کشی را کالیبراسیون کنید زیرا باید اطمینان حاصل کنید که دما معتدل ، درست و پایدار حداقل 24 ساعت قبل از قرار دادن هر تخم مرغ است باید چک کنید که دما سنج دستگاه جوجه کشی تنظیم باشد تا دما را در اطراف محدوده تخم مرغ در دستگاه بدانید.تنظیم دما را ادامه دهید تازمانی که درجه حرارت بین 99و102 درجه فارنهایت (37.2و 38.9 درجه سانتی گراد) برسد.

دماهای پایین می توانند جنین را از رشد و توسعه حفظ کنند و همچنین دماهای بالا و بیش از اندازه باعث اختلالات و از بین بردن جنین می شوند. پس بنابراین دریافت دمای مناسب دستگاه جوجه کشی امری مهم است .24 ساعت دیگر منتظر بمانید تا دما مجددا بررسی شود . تخم مرغ را اضافه نکنید . درجه حرارت باید در محدوده هدف باشد و اگر خارج از محدوده هدف نوسان داشته باشد تخم مرغ به درستی جوجه نمی شود.

شما می خواهید تخم مرغ را ظرف 7تا10 روز پس از تخم گذاری جوجه کشی کنید.

چه نوع تخم مرغی را جوجه کشی کنیم؟

تخم مرغ هایی را که از سوپر مارکت خریداری کرده اید جوجه کشی نکنید زیرا تخم مرغ هایی که در فروشگاه ها به فروش می رسد نابارور هستند و نمی گیرند . باید تخم مرغ هایی دریافت کنید که توسط جوجه ها در یک گله با یک پرنده نر تولید می شوند و اگر مشکل در پیدا کردن منبع تخم مرغ دارید با اداره ی کشاورزی محل زندگیتان تماس بگیرید .

برای آماده شدن تخم مرغ ها و قرار گرفتنشان در دستگاه جوجه کشی تخم مرغ ها را در کارتن ها در 40 تا70 درجه فارنهایت (4.5 تا21.5 درجه سانتی گراد ) نگهداری کنید.

قبل از دست زدن به تخم مرغ برای قرار دادن در دستگاه جوجه کشی دستتان را خوب بشویید.

برای اینکه هر باکتری به طور بالقوه به محیط دیگر یا تخم مرغ دیگر انتقال پیدا نکند همیشه بعد از ضد عفونی کردن تخم مرغ ها و یا قرار دادن تخم مرغ های نطفه دار در دستگاه جوجه کشی دستهایتان را بشوید.

تخم مرغ های نطفه دار را در دمای اتاق قرار دهید.

برای اینکه از نوسانات زیاد دمایی جلوگیری کنید ،همیشه تخم مرغ ها را برای مدتی داخل اتاقی که  دستگاه جوجه کشی قرار دارد بگذارید تا تخم مرغ هایتان به دمای اتاق برسند.

علامت زدن تخم مرغ های نطفه دار

اگر از دستگاه جوجه کشی غیر اتوماتیک استفاده می کنید برای اینکه توالی گردش تخم مرغ را بدانید و بدانید چه وقتی باید آن ها را گردش بدهید. از یک مداد که از مواد شیمیایی ساخته نشده استفاده کنید و تخم مرغ ها را به آرامی علامت بزنید .ولی اگر از دستگاه اتوماتیک استفاده می کنید نیازی به این کار نمی باشد . بسیاری از مردم برای نشان دادن هر طرف تخم مرغ از علامت های oوx در هر طرف تخم مرغ استفاده می کنند.

 تخم مرغ ها را با دقت به داخل دستگاه جوجه کشی قرار دهید.

تخم مرغ ها را به آرامی در دستگاه جوجه کشی بچینید و دقت داشته باشید نوک تیزی تخم مرغ رو به بالا باشد و تخم مرغ ها به صورت یکنواختی از هم فاصله داشته باشند خیلی نزدیک به لبه های ماشین جوجه کشی و منبع گرما نباشند.

اولین کسی باشید که در این نوشته دیدگاه قرار می دهید

افزودن نظر